Czy możliwe jest zatrucie?

Witam. Od około 5-6 godzin posiadam zasilacz przy komputerze UPS awaryjny. i strasznie mocno śmierdział plastikiem i czymś pewnie też jeszcze. sprawdziłem na internecie że ten zasilacz jest żeliwowy. i z tego co zrozumiałem od informatyka w środku tego zasilacza znajduje się płynne żeliwo. a wiem że w żeliwie znajduje się też siarka. i takie pytanie. bo wdychałem ten opar , ten zapach około 5 -6 godzin. czy może mi się coś stać. mam już kaszel od ponad 3 godzin. można powiedziec dusi mnie. wyciągnąłem ten zasilacz z pokoju. przestało śmierdzieć i przechodzi mi. ale czy może mi się coś stać ? jest jakieś zagrożenie. czy raczej nic mi nie będzie. z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Jeżeli zasilacz był szczelny, nie powinno się Panu nic stać. W razie powtarzania się objawów należy zmienić zasilacz. Pozdrawiam!