Czy te opary mogą zaszkodzić dziecku?

Mąż spożywał na imprezie służbowej alkohol. Wrócił do domu i położył się spać razem z 4 letnim synem pokoju i zamknął drzwi. Obudziłam się w nocy i zajrzałam do synka. W pokoju czuć było alkoholem. Czy wdychanie przez dziecko kilka godzin takich wyziewów po alkoholu może szkodzić dziecku?
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku, gdy w pokoju z dzieckiem znajdował się dorosły po spożyciu napojów wysokoprocentowych, wydychający powietrze o alkoholowym zapachu, nie powinno to stanowić zagrożenia dla zdrowia dziecka, ponieważ jest to substancja szybko odparowująca. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie wywietrzenie pomieszczenia i obserwacja dziecka, czy nie zmienia się jego samopoczucie/zachowanie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podawanie-dziecku-piwa-bezalkoholowego-jest-bezpieczne

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-opary-moga-zaszkodzic-dziecku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.