Czy możliwe, że będzie trzeba leczyć go kanałowo?

Witam, Od jakiegoś czasu boli mnie ząb. W marcu miałam robione rtg tego zęba i lekarz stwierdził lekki stan zapalny. Ząb boli mnie tylko przy jedzeniu słodkich pokarmów i ostatnio boli nawet przy samym dotknięciu go czymś słodkim-np.Miód. Gdy nie jem nic słodkiego, to ząb w ogóle nie dokucza. Miałam już kiedyś plombowanego tego zęba - ok 3 lat temu. Obecnie czekam na wizytę do lekarza stomatologa. Czy to coś poważnego? Czy możliwe,że będzie trzeba leczyć go kanałowo? Jak mogę uśmierzyć ból?

Tak silna reakcja na słodkie oznacza, że cukier przedostaje się do wnętrza kanalików zębowych. Może to być wynikiem próchnicy. Wypełnienie zrobione 3 lata temu, mogło się rozszczelnić i teraz słodki roztwór dostaje się do wnętrza zęba. Trudno mi powiedzieć czy ząb będzie trzeba leczyć kanałowo. Na to pytanie odpowie Pani stomatolog, po usunięciu starego wypełnienia i ocenie stanu zęba.