Czy możliwe, że jestem w ciąży przy nieregularnych okresach?

Witam. Staramy się z mężem o dziecko. Mam dosyć nieregularne cykle bo trwają od 30 do 47 dni. Średnia z ostatniego półrocza to 42 dni. Kochamy się regularnie bez zabezpieczenia, jednakże jest dzisiaj 54 dzień cyklu, a okres dalej się nie pojawił. W zeszłym tygodniu robiłam badania beta hcg z krwi i wykluczyły ciążę. Robiłam dzisiaj również test ciazowy z apteki, który dał również wynik negatywny. Objawy jakie u siebie zaobserwowałam to senność, ostatnie parę dni bolało mnie podbrzusze i czułam ciągnięcie w okolicy, na dzien dzisiejszy sie uspokoilo. Mam też bolesne piersi, nasila się jak zdjemuje stanik, piersi też się powiększyły. (Stanik jest dobrze dobrany) Czy istnieje szansa że przez nieregulane miesiączki przesunęła się owulacja i mogę być w ciazy pomimo negatywnego testu?
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli ma Pani nieregularne miesiączki, to owulacja jak najbardziej może się przesunąć. Możliwość ciąży w przypadku negatywnego testu ciążowego występuje wtedy, gdy ciąża jest na bardzo wczesnym etapie.

Jeśli więc nadal nie pojawiła się miesiączka, to proszę powtórzyć test ciążowy bądź ponownie oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej. Na tym etapie wynik będzie z pewnością wiarygodny.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienia-w-owulacji-i-nieregularny-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-opoznienie-owulacji-moze-wplynac-na-opoznienie-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-ze-test-byl-robiony-za-wczesnie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.