Czy możliwe, że się czymś zatrułam?

Witam, od kilku dni mam problemy z wyproznianiem. We wtorek miałam biegunke, która później zamieniła sie w poranne luźne stolce a później zaparcia. Jestem w łazience dosyć często ale oddaje bardzo małą ilość kału. Od niedzieli luzne stolce z rana zmieniły sie w całodniowe zaparcia. Chodzę do łazienki około 5 razy dziennie i wydałam po kilka kawałków, twardszych lecz pokrytych galaretkowatym śluzem w kolorze jasno brązowym lub brudnym białym. Nie towarzysza mi bóle brzucha, chyba ze jelit gdy czuje parcie na stolec. Nie mam krwi w stolcu, gorączki ani żadnych innych niepokojących objawów. Dodam tylko, ze jestem bardzo nerwowa jeśli chodzi o jakieś dolegliwości. Wszystko czytam w internecie i dodatkowo nakręcam sie na jakieś poważne choroby. Przyjmuje multilac od 4 dni i potas z magnezem by troche uspokoić układ nerwowy. Co to może być? Czy jest możliwość żebym sie po prostu czyms zatruła a teraz napędzała sobie te objawy stresem?
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

początkowa biegunka, a potem zmiana w zaparcia, może sugerować infekcję żołądkowo-jelitową. Zmiany w konsystencji stolca i obecność śluzu mogą być wynikiem reakcji organizmu na infekcję. W tej sytuacji zatrucie pokarmowe może być jedną z potencjalnych przyczyn. Stres i emocje również nie pomagają, ponieważ mogą nasilać objawy (takie jak ból brzucha, czy biegunka).

Jeżeli problem nie minie, zalecamy udanie się do lekarza. Będzie on w stanie przeprowadzić odpowiednie badania i postawi jasną diagnozę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-jakie-moga-byc-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.