Czy możliwe, że tak objawia się ciąża?

Witam, okres spóźnia mi się prawie tydzień lecz u mnie pojawia się to często że spóźnia mi się o kilka dni. Od dnia w którym miałam dostać zaczęły mnie boleć piersi oraz charakterystyczny ból brzucha jak przy miesiączce. Obydwie dolegliwości zawsze pojawiają mi się przed okresem lecz minęło już sześć dni a ból brzucha się nasilił. Dziś pojawiło się ciemno czerwone/brązowe plamienie ale bardzo skąpe. Ból brzucha jest nawet duży i jest przez cały czas. Czy jest to możliwe że są to objawy ciąży czy po prostu zbliża się okres.
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie wspomniała Pani nic o życiu seksualnym. Jeśli współżyje Pani bez stosowania zabezpieczenia, to zawsze istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Kilkudniowe, a nawet tygodniowe opóźnienie okresu nie musi oznaczać zapłodnienia. Na cykl miesiączkowy wpływają różne czynniki, takie jak stres, zmiana sposobu odżywiania lub nadmierny wysiłek fizyczny.

Czerwono-brązowe plamienie mogło wskazywać początek okresu, ale jeśli nadal nie dostała Pani normalnej menstruacji, to konieczna będzie wizyta u ginekologa. Możliwa jest nie tylko ciąża, ale np. zaburzenia hormonalne. Wskazane jest również wykonanie testu ciążowego.

Najczęstsze przyczyny braku okresu opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.