Czy możliwe, że to ciąża bliźniacza jednojajowa?

Dzien dobry, chciałabym aby ktoś określił na podstawie mojego zdjęcia usg ciazy czy możliwe że jest to ciaza blizniacza jednojajowa. Niestety pani ginekolog nic nie wspomniała czy to pojedyncza czy blizniacza, Ja z góry zalozylam że pojedyncza, w domu spojrzałam na zdjęcie uważniej i wygląda jakby tam były 2 pecherzyki zoltkowe. Niestety nie ma tu możliwości wstawienia zdjęcia. Czy mogłabym gdzieś przesłać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma możliwości dołączenia zdjęcia do przesłanego zapytania – chyba, że w formie linku.

Jeśli jednak ginekolog podczas badania nie wspomniał o tym, że ciąża jest bliźniacza, to najprawdopodobniej jest to ciąża pojedyncza lub nie jest to do końca widoczne na tym etapie. Lekarz bowiem widział obraz podczas całego badania USG, Pani natomiast spogląda wyłącznie na wydruk zdjęcia. Gdyby w momencie badania zauważył, że ciąża jest bliźniacza, to z pewnością by Panią poinformował.

Jeśli jednak nie daje to Pani spokoju proszę udać się na ponowną wizytę i o wszystko dopytać. Druga opcja to poczekać na kolejną wizytę kontrolną.

Inne pytania o ciążę bliźniaczą znajdzie Pani pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-ciaza-blizniacza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-typ-ciazy-blizniaczej-jest-mozliwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-ze-jestem-w-ciazy-blizniaczej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.