Czy możliwe, że to początki depresji?

Mam 16 lat. Od pewnego czasu nic mi się nie chcę. Muszę się uczyć, ale nie potrafię, wiem że muszę, ale coś w środku mówi „nie”. Rano wstaję zmęczona chodź chodzę wcześnie spać (śnią mi się koszmary, niekiedy mam bezsenne noce) Nic mi się nie udaje, często z tego powodu płacze. Chodzę codziennie zła. Nie wiem co zrobić, żeby było lepiej... Proszę o pomoc.

Witam!

Mogłabyś w tej sprawie skonsultować się z psychologiem. Możliwe, że Twoje problemy związane są z zaburzeniami psychicznymi, jednak napisałaś na ten temat bardzo niewiele. Konsultacja z psychologiem powinna pozwolić Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje oraz dlaczego tak właśnie jest.

Obecnie Twoje problemy mogą się nasilać, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania. Zmiany zachodzące w Twoim organizmie w tym czasie silnie oddziałują na samopoczucie i reakcje emocjonalne. Warto jednak to sprawdzić u specjalisty.

Pozdrawiam