Czemu nie odczuwam przyjemności?

Witam. Mam 14 lat i od jakiegoś czasu się masturbuję. Problem polega na tym, że nie odczuwam prawie żadnej przyjemności dotykając moich narządów płciowych. Jedynie przy pieszczeniu łechtaczki odczuwam jakiekolwiek podniecenie. Niestety jest ono słabe. Nie wprowadzam niczego do pochwy, ponieważ boję się, że mogę uszkodzić błonę dziewiczą. Czasami tylko „bawię się” palcami u wejścia. Czy ze mną jest coś nie tak? Dlaczego nie odczuwam przyjemności? Czy da się to jakoś „naprawić”? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jesteś młodą dziewczyną i Twój organizm nadal dojrzewa. Twoja seksualność również wciąż się rozwija. Kobiety uczą się odczuwać przyjemność stopniowo. Musisz poznać własne ciało i dowiedzieć się, jak reaguje na również rodzaje dotyku. Staraj poznać siebie jak najlepiej i uczyć się się stopniowo, jak wzbudzać w sobie przyjemność.

Pozdrawiam