Dlaczego wciąż nie odczuwam żadnej przyjemności?

Mam 19 lat. Jestem szczupłą kobietą, ważę 45kg. Od 17 roku życia kocham się z moim chłopakiem, który jest moim jedynym partnerem, a ja jego partnerką. Od samego początku naszego współżycia nie odczuwam żadnej przyjemności kiedy się kochamy. Czasem mam tylko delikatne dreszcze, ale nie trwają one długo i nie są zbyt częste. Podczas gry wstępnej wszystko jest w najlepszym porządku. W dodatku, podczas każdego stosunku odczuwam ból o różnych nasileniach, nawet wtedy gdy jestem przygotowana i rozluźniona. Nie wiem od czego to zależy i dlaczego trwa prawie trzy lata? Czy nie powinnam się przez taki okres przyzwyczaić do tych doznań? Dodam jeszcze, że jesteśmy bardzo szczęśliwą parą, znamy się od 5 lat i wielokrotnie rozmawialiśmy ze sobą na ten temat, ale nie potrafimy znaleźć wyjścia z tej sytuacji. Bardzo prosimy o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kobieca seksualność jest bardzo złożona. Bardzo ważną rolę w niej psychika. Kobiety także stopniowo rozbudzają swoją seksualność i intensywność doznań. Współżyje Pani od 3 lat, ale wciąż nie czerpie pełnej satysfakcji. Warto zgłosić się z tym problemem do seksuologa i poznać nowe możliwości pogłębiania satysfakcji. Na początek należałoby poznać swoje ciało, potrzeby i reakcje na różne bodźce. Z partnerem może Pani zacząć takie poznawanie od delikatnych pieszczot, a dopiero z czasem przechodzić do stymulacji intymnych miejsc. Może się Pani wydawać, że w ciągu 3 lat zdążyliście się dobrze poznać, jednak zawsze jest coś nowego do odkrycia. Wzajemne starania i szukanie nowych sposobów pobudzania Pani mogą zaowocować zwiększeniem intensywności doznań. Bardzo ważne jest też skupianie się na przeżyciach. W trakcie stosunku warto skupić się na tym, co Pani odczuwa. Kobiety zwykle myślą o wielu sprawach na raz rozpraszając się. Jeśli myśli Pani, że nic nie odczuwa lub jest to niesatysfakcjonujące, wtedy faktycznie może Pani nic nie czuć. Zachęcam do kontaktu z seksuologiem i samodzielnych prób poprawy sytuacji.

Pozdrawiam