Czy możliwy jest przykurcz więzadła krzyżowego?

Witam, Chciałbym się zapytać, czy jest możliwość, aby więzadło krzyżowo biodrowe zostało przykurczone i przez to czuję ból w stawie biodrowo-krzyżowym ?? Ból pojawia się jednostronnie, zaraz przy pośladku i nasila się przy dłuższym staniu. Fizjoterapeuta postawił taką diagnozę, ale na internecie nie ma wątku na temat przykurczenia więzadła. Specjalista zaproponował szereg masaży + maszyny rozciągające. Uważa Pan/Pani, że to może być przyczyna bólu ?? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź zwrotną.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie wykonać zdj rtg stawów krzyżowców biodrowych , opis może wskazywać na chorobę ZZSK . Konieczna diagnostyka reumatologiczna