Czy można bezpiecznie dla zdrowia używać olejków aromatycznych?

Witam serdecznie, Piszę, aby się zapytać czy można bezpiecznie dla zdrowia używać olejków aromatycznych (Takich których kilka kropel się dolewa do wody nad "komniki" ze swieczką pod spodem). Pytam dokładniej czy można je stosowac na skórę, przykąłdowo w przypadku wystąpienia zmiany skórnej w postaci "pryszcza/syfa". Spotkałem się z odmiennymi poglądami i chciałbym zasięgnąć opini specjalisty. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim zależy jakie to olejki dokładnie. Poza tym jeżeli a zmiany skórne proponuje udac się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć