Czy można łączyć Acodin i Erdomed?

Dzień dobry, czy mogę przyjąć Acodin na noc przy jednoczesnym braniu Erdomedu? Ostatnią dawkę Erdomed biorę ok. 15, Acodin brałabym ok. 22. Czy tak i odstęp czasowy wystarczy? Kaszel najbardziej doskwiera przed snem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Można łączyć oba leki w przypadku, kiedy silny i męczący kaszel pojawia się na noc i stosowanie innych łagodniejszych leków (np. syrop sosnowy, syrop islandzki) na niego nie działają. Należy przy tym uwzględnić zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego. Jednakże radzimy konsultację z lekarzem rodzinnym bądź farmaceutą.

Acodin jest lekiem typowo przeciwkaszlowym, zawierającym substancję czynną o nazwie dekstrometorfan, który hamuje odruch kaszlu.

Erdomed natomiast jest lekiem zawierającym substancję czynną erdosteinę. Jest lekiem mukolitycznym rozrzedzającym wydzielinę, stosowanym głównie w takich chorobach jak: zapalenie oskrzeli czy zatok. Godziny, w których stosuje Pani te leki są jak najbardziej prawidłowe.

Podobna tematyka została poruszana pod następującymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

https://parenting.pl/jak-prawidlowo-podawac-leki-na-kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.