Czy można pokonać nerwicę uprawianiem sportu i aktywnym trybem życia?

Dzień dobry chciałbym się zapytać czy po przez uprawianie sportu i aktywny styl życia można pokonać nerwicę?Nerwica dręczy mnie już od roku.Derealizacja, natrętne myśli itp. Czy mogła by mi pani/pan napisać co muszę robić żeby samemu pokonać nerwicę. Dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry Panu,

Regularna aktywność fizyczna byłaby jak najbardziej dla Pana pomocna, jednak równolegle
z psychoterapią - najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (do rozważenia, której poważnie, tak, jak potrafię Pana zachęcam).

Z życzeniami dla Pana tylko satysfakcjonującej codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, naturalnie można pokonać nerwicę lękową samemu, przy pomocy uprawiania sportu
oraz specjalistycznego treningu antystresowego. Ponieważ jednak pisze Pan o natrętnych myślach i uczuciu derealizacji powinien Pan niezwłocznie zasięgnąć konsultacji psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam