Czy można przekłuć miejsce ugryzienia przez kleszcza?

Witam, wczoraj wieczorem pod prysznicem odkryłem kleszcza na nodze 5cm nad kostką. Nie był w ogóle napity bo musiał mi się przykleić po południu. Został szybko wyciągnięty " na żywca" pensetą , wyszedł cały a miejsc ukłucia przymyłem wódką ;p - nie miałem spirytusu. Dziś miejsce ugryzienia ma 5mm średnicy, jest czerwone a miejsce ugryzienia przez delikwenta jest lekko wypukłe, białe w środku i swędzi. czy mogę to przekłuć tak dla bhp? Ogólnie mam jakieś uczulenie na ukąszenia. Prosiłbym o podpow

Witam. Tego typu zmian nie należy przebujać. Wystarczy zwykłe przemywanie rany wodą utlenioną. Jeśli zmiana nie będzie miała tendencji do samoistnego ustępowanie konieczna będzie wizyta u lekarza.