Czy można przyjąć 3. lub 4. raz antybiotyk w stanach zapalnych zęba?

Witam, mam pytanie czy można przyjąć 3 lub 4 raz antybiotyk w stanach zapalnych zęba? miałem problemy z górnymi zębami musiałem dwa zeby usunąć, które ropiały, za każdym razem miałem podawany Clindamycin 600mg., i raz na dolną 6kę, a teraz mam stan zapalny dolnej 7ki, stomatolog znow przepisał przed ekstrakcją Clindamycin, już może 4 raz, czy to dobrze?

Szkoda, że ma Pan takie słabe zęby, które wymagają częstych interwencji łącznie z ich usuwaniem. Sądzę, że lekarz ma uzasadnione powody do takiego a nie innego postępowania.