Czy można się czegoś niedobrego nabawić podczas seksu oralnego?

Miałem seks oralny z moim partnerem - dojrzałym mężczyzną i swędzi mnie od kilku dni mój penis, więc zastanawiam się, czy się czegoś nie nabawiłem, dlatego chciałem zapytać jakie jest prawdopodobieństwo jakiegoś zainfekowania i co to może być, czy może tylko moje przeczulenie. Ale trochę mnie to niepokoi, proszę o odpowiedź. jacky
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Seks oralny jest takim samym czynnikiem ryzyka zakażeń bakteryjnych, grzybiczych czy wirusowych jak seks waginalny czy analny. W związku z tym, należy przykładać dużą uwagę do kontaktów płciowych, gdyż tą drogą może szerzyć się wiele chorób o wspomnianej wcześniej etiologii.
Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową prącia. Jednakże sam świąd może także mieć związek z reakcją alergiczną lub inną infekcją.
Aby rozpoznać dokładną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie mikrobiologiczne. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl