Czy można suplementować żelazo na stałe bez recepty?

Witam serdecznie, Jak to wygląda z suplementacją żelaza? Jestem wegetarianką/ własciwie prawie weganką i wiem, że wchłania się ono gorzej z roślin niż z produktów mięsnych. Czy jest możliwość suplementowania żelaza tak na stałę bez recepty? Pozdrawiam serdecznie, Monika Mikulak

Witam serdecznie,
możliwość jest oczywiście, ale czy warto to chyba nie do końca. Może Pani zawsze kupić suplementy diety z żelazem. Jednak ja bym nie działała na własną rękę. Proszę wykonać badania krwi i sprawdzić na jakim poziomie jest żelazo. Jeżeli rzeczywiście jest bardzo niskie to lekarz powinien wypisać receptę na sporą dawkę żelaza. Jeżeli jest w normie to można suplementować małe dawki lub wstrzymać się całkiem i za jakiś czas znów wykonać badania.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk