Czy można uzależnić się od leku Persen?

Witam. Chciałem się dowiedzieć na temat leku persen. 1. czy można się uzależnić od brania tego leku? 2. czy pomaga na tak zwane nerwobóle? gdy się czegoś boję lub przestraszę to ręce mi się trzęsą i boli mnie pół ciała. też mam lęk przed braniem jakikolwiek leków gdyż boję się że źle na mnie zadziałają, i usłyszałem o lekach ziołowych,bezpiecznych. zrobiłem badania krwi,moczu i serca i wszystko jest ok, jak powiedział lekarz mam za dużo stresów

Witam! Pomimo, że lek jest ziołowy może prowadzić do uzależnienia (brany regularnie lub zbyt często jako panaceum). Proszę pamiętać, że narkotyki w znacznej części wywodzą się z leków ziołowych (opium z maku, marycha z zioła itp.). Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowi Psychicznego i nic nie robić na własną rękę - zepsuje Pan sobie zdrowie! W PZP mają odpowiednich specjalistów i wcale nie muszą stosować leków, często wystarcza psychoterapia. Pozdrawiam W. Łuczkowski.