Czy można w ciąży stosować Visaxinum?

Witam, chciałam zapytać czy tabletki visaxinum med można przyjmować w czasie ciąży? Na ulotce nie ma bezpośredniej informacji

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć wskazany produkt zawiera wyciągi ziołowe oraz witaminy i składniki mineralne, to producent nie zaleca jego stosowania podczas ciąży i okresu karmienia piersią. Dlatego też odradzam sięganie po tego typu produkty w okresie ciąży – niestety suplementy diety zażywane w tym okresie powinny być przeznaczone dla ciężarnych. Z uwagi na brak odpowiednich badań odradza się stosowanie jakichkolwiek innych suplementów diety, a także preparatów ziołowych.

Trądzik w okresie ciąży często nasila się z uwagi na szereg zmian hormonalnych w organizmie kobiety – niestety można mu przeciwdziałać tylko w naturalny sposób, opierający się na delikatnej pielęgnacji cery oraz, co jest bardzo istotne, właściwej diecie. Zachęcam Panią do lektury artykułu poruszającego ten problem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-cera-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.