Czy można wykonać lipolizę po leczeniu Izotekiem?

Dzień dobry , po jakim czasie od zakończenia terapii doustnym izotekiem można wykonać lipolize strzykawkowa drugiego podbródka i nici po tym zabiegu.
KOBIETA, 35 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zaufanie oraz zadanie pytania na naszej stronie.

Terapia izotekiem jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu lipolizy. Nie tylko jednak nie należy poddawać się zbiegowi podczas przyjmowania leku, ale też przez pewien okres od zakończenia stosowania, czyli nawet przez kilka miesięcy (3-6 mies.).

Zachęcamy też do skontaktowania się z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg. Specjalista po przeprowadzeniu bardziej szczegółowego wywiadu, będzie w stanie określić moment, kiedy może Pani wykonać lipolizę.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami na poruszane w pytaniu tematy:

https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://uroda.abczdrowie.pl/lipoliza-iniekcyjna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.