Czy można wykonywać badania moczu podczas miesiączki?

Dzień dobry, Na chwilę obecną jestem w trakcie miesiączki (3 dzień). Podejrzewam, że mogę mieć ponowne zapalenie pęcherza. Ostatnio miałam w październiku, wyleczyłam furaginą (posiew ujemny, mocz ogólny w normie). Moim pytaniem jest czy przeczekać do końca miesiączki i wtedy wykonać badania moczu? Ile dni po miesiączce mogę zrobić badania? Czy jest możliwość jakichkolwiek badań w tym kierunku w trakcie miesiączki czy trzeba poczekać? Na razie biorę urosept.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

nie jest wskazane wykonywanie badania moczu podczas okresu, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że wynik będzie zaburzony, co w konsekwencji może wpłynąć na postawioną diagnozę. Więcej na ten temat może Pani przeczytać na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

W przypadku podejrzenia zapalenia pęcherza należy udać się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania, na podstawie których dobierze odpowiednie leczenie i usunie przyczynę problemu. Do czasu wizyty warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. W tym celu należy pić ok. 2 litry płynów dziennie, co pozwoli na regularne oddawanie moczu. Istotna jest także odpowiednia higiena intymna i lekkostrawna dieta bogata w żurawinę. Na stronie https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-zapobieganie-i-leczenie może Pani przeczytać o jej skutecznym działaniu i co istotne, preparaty, które w swoim składzie zawierają żurawinę, są rekomendowane przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne jako środki stosowane w profilaktyce zakażenia układu moczowego.

Warto także sprawdzić jak na ten temat odpowiadają specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-przy-nawracajacym-zapaleniu-pecherza-moczowego-oraz-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty