Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie nerwicy

Zaburzenia nerwicowe są chorobami, których podstawowe przyczyny leżą w nieuświadomionych, a zatem i nierozwiązanych konfliktach wewnętrznych człowieka. Często, aby je rozwiązać, trzeba sięgnąć do przeżyć z dzieciństwa i połączyć je
z aktualnymi problemami i objawami. Odbywa się to w trakcie psychoterapii, która jest jedyną metodą przyczynowego leczenia zaburzeń nerwicowych.
Wszelkie inne metody np. farmakoterapia, akupunktura, trening relaksacyjny, stosowane bez psychoterapii są jedynie leczeniem objawów, a nie przyczyn nerwicy.

Zazwyczaj leczenie trwa około 12-14 tygodni i prowadzone jest w 10-12 osobowej grupie. W trakcie terapii pacjent, przy pomocy grupy i terapeutów ma szanse na głębsze zrozumienie przyczyn swoich objawów i trudności oraz na stopniowe rozwiązywanie różnego rodzaju konfliktów wewnątrzpsychicznych.
Prowadzi to do korzystnej zmiany w jego sposobach przeżywania i w relacjach międzyludzkich. Jako końcowy efekt tego procesu występuje również zmniejszenie lub całkowite ustąpienie dolegliwości nerwicowych.Praktyka dowodzi, że u większości osób nerwica jest całkowicie wyleczalna (ok. 80%) pod warunkiem zastosowania właściwego przyczynowego leczenia psychoterapią. Tyle teorii - a tak bardziej po ludzku: - zapraszam do Ośrodka Psychoterapii przy Ciołkowskiego. będziemy się starać. Nam zależy. Pozdrawiam. Jacek Sochacki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy