Czy można założyć implant przy bruksizmie?

Czy w przypadku bruksizmu naprawdę nie powinno się zakładać implantów? Nie mam jednego zęba (dolnej 4.) i pani protetyk, krakowska profesor z ogromnym doświadczeniem, ciesząca się ogromnym uznaniem, tak właśnie orzekła. Powiedziała, że implanty absolutnie odpadają, bo mogą doprowadzić do tego, że przez zaciskanie zębów pęknie mi pół żuchwy. Wcześniej dwóch innych protetyków sugerowało wybór między mostem a implantem i o żadnych przeciwskazaniach do implantów nie wspominali.. mnie się już płakać chce, wydałam masę pieniędzy na konsultację i czuję się coraz mniej pewna...
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Żuchwa na pewno nie pęknie ale może dojść do zaniku kości wokół implantu z przeciążenia lub pęknięcia korony. Zęba na pewno trzeba uzupełnić ale u Pacjentów buksujących należy wykonać pełną diagnostykę okluzji łącznie ze stawami i wdrożyć odpowiednie leczenie, najczęściej szynoterapię.