Czy można zaprzestać przyjmowanie leku antydepresyjnego na 2 dni?

Mam pytanie ponieważ przyjmuje lek mozarin od 2 tyg, ponieważ moj psychiatra stwierdził u mnie chwiejność emocjonalna i moje pytanie czy jeśli nie bede go brała np2 dni teraz bo chce iść na dobraa imprezę to cos sie stanie ? Mam 22 lat

Witam,
na farmakokinetykę każdego leku składa się tzn. okres półtrwania czyli okres po, którym w organzmie znajduje się polowa dawki przyjętej. Najnowsze leki są projektowane, w taki sposób, aby okres półtrwania leków były długi. My staramy się, aby w organiźmie było stałe stężenie leku. Okres półtrwania mozarinu to ok. 30 h, a jego metabolitów dłuższy. Dwa dni to 48 h, wiec nie powinno się nic podziać. Choć poźniej pewnie to chwilę potrwa, aż stężenie w oraganiźmie będzie odpowiednie. Jednak doradziłabym Pani, jeśli to możliwe, zmniejszenie dawki do 1/2 tabl. i w taki sposób nie rezygnować z codziennego zażywania leku. Pozdrawiam.