Czy można zarazić się sepsą u stomatologa?

Wtam mam 23 lata,ostatnio przeczytałam że sepse może wywołac nawet wizyta u dentysty. od teraz bardzo boje sie do niego isc. co mam robic? Jak mnie zacznie bolec ząb? I dostane sepsy?

Sepsa jest zespołem ogólnoustrojowej reakcji zapalnej wywołanej zakażeniem.Do zakażenia może dojść w każdym gabinecie zabiegowym.. Najczęściej przyczyną sepsy są infekcje w obrębie jamy brzusznej, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i infekcje układu moczowego, lecz u osób predysponowanych może ją wywołać każde inne zakażenie. Z bakteriologicznego punktu widzenia przyczyną sepsy może być każdy drobnoustrój.