Czy można zmienić nastawienie do butów?

Mam problem z obuwiem. Mój rozmiar to 42, dosyć duży. Rzadko kupuję buty, bo w większości sklepów nie ma mojego rozmiaru. Gdy już kupię uznaję, że są niewygodne, po prostu za małe. Kupiłam sobie w końcu (bo dopiero po dowiedzeniu 30 sklepu z kolei) buty górskie, teraz myślę kiedy będą za małe (poprzez nastawienie). Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc. M.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Kobiece stopy o  nietypowym rozmiarze mogą stanowić nie lada problem. Trudno znaleźć odpowiednio duży rozmiar a jeśli już uda nam się spotkać takie buty to niekoniecznie muszą nam się podobać...
Pisze Pani o negatywnym nastawieniu do butów, które są za małe na Panią. Ma Pani złe doświadczenia z dobieraniem butów, dyskomfortem w ich noszeniu, uciskiem na stopę i jest zrozumiale, że pojawiają się obawy przy kolejnej nowej parze obuwia.
Możliwe, ze Pani doświadczenia tak wpłynęły na postrzeganie noszenia obuwia, ze teraz nawet gdy buty pasują to i tak powstaje dyskomfort, napięcie i niezadowolenie.
Trudno poradzić cos konkretnego przez Internet, najlepszy byłby tu kontakt z psychologiem. Być może w Pani nastawieniu do butów chodzi o cos więcej niż same buty.
Pozdrawiam