Czy manię na punkcie wysokich obcasów trzeba leczyć?

Mój chłopak ma totalną manię na punkcie obuwia na wysokim obcasie. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że gdyby "mógł", chodziłby w takich butach na codzień. Czasami nawet kupuje sobie szpilki i chodzi w nich po domu. Wiem też, że jego marzeniem jest posiadanie ogromnej kolekcji takich butów. Oprócz tego zdecydowanie preferuje kobiece ubrania. Wiem również, że gdyby dało się pstryknięciem palca zmienić płeć, zrobiłby to bez wahania. Czy powinien udać się do seksuologa/psychiatry?

Dzień dobry, proponuje porozmawiać z partnerem o jego potrzebach i skonsultować się z seksuologiem. Mimo że w Polsce bardzo źle podchodzi się do zmiany płci, to faktem jest że są osoby które zmieniając płeć mają możliwość normalnego funkcjonowania. Zaczynają czuć się spójne ze sobą. Jeżeli jest to dla partnera bardzo trudne, proponuje konsultację u psychologa, na której będzie mógł poukładać pewne wątki, określić konkretnie swoje potrzeby.
Pozdrawiam A. Pacia

Szanowna Pani, zachowanie jakie Pani opisuje może być przykład nietypowych preferencji seksualnych lub też wyklarowanej lub niewyklarowanej tożsamości seksualnej u partnera. Pytanie brzmi, na ile partner czuje się w życiu szczęśliwy w chwili obecnej, na ile sposób zaspokajania jego potrzeb jest wystarczający, a na ile jego preferencje są wyrazem silnie frustorwanych potrzeb i pragnień i przede wszystkim, co chciałby z tym robić dalej.. Jeśli będzie czuł taką potrzebę to najpewniej przydałaby się konsultacja u osoby która jest jednocześnie psychoterapeutą i seksuologiem z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, jako, że taka osoba gwarantuje najwyższą jakoś pomocy.
Pozdrawiam