Związek z chłopakiem z zaburzeniami zachowań seksualnych

dowiedziałam sie ze partner w wieku dwunastu lat (czyli jakies dziesięć lat temu) dał chorej na demencje babci swojego członka do trzymania i oblizywania, miał on w tamtym okresie wiele zboczeń...zarzeka się ze odkoąd mnie poznał jest już normalny, powiem tylko ze móiwł mi ze tamte sytuacje zdarzały sie sporadycznie i jest mu źle ma poczucie winy... czy można mu wierzyć czy to mogło minąć (miał ciezkie dziecinstwo) pomocy nie wiem do kogo sie zwrócić...

Witam
Ważne jest to jak wygląda Państwa życie seksualne i czy są obydwoje państwo z niego zadowoleni. To na ile wcześniejsze zachowania partnera są zaburzeniami rodzaju zaburzeń preferencji seksualnych musiałby zdiagnozować seksuolog na wizycie. Co oznacza stwierdzenie, że miał dużo zboczeń?
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

Zaburzenia preferencji seksualnych czy konsekwencje traum (np. na tle seksualnym, ale nie tylko) są stanem dość stałym. Niekiedy jest możliwe samodzielne osiągnięcie zmiany, jest to jednak długotrwały i złożony proces pracy nad sobą. Dobre wydarzenia w życiu (np. wejście w związek) oddziałują pozytywnie - ale, niestety, nie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Zdecydowanie warto, aby partner skonsultował się z psychologiem-seksuologiem i rozważył podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!