Czy muszę być leczona w szpitalu?

Witam. Kobieta lat 40. Ostatnio zle sie czulam, bylam slaba i mialam lekkie dusznosci, nie mialam kaszliu ani goraczki.Zglosilam sie do lekarza. Zrobiono mi rtg klaki, ktore wykazało zaplenie płuc i jakies zmiany ktore wskaza gruzlice. Slyszalam ze leczenie gruzlicy jest to dlugi okres. Wiem ze jestem osoba sklonna do depresji i wiem ze w tej chwili nie bede mogla liczyc na pomoc psychologa. Czy fakycznie leczenie szpialne moze trwac ponad 2 miesiace? i Czy leczenia nie moge odbywac w domu?

Witam! Niezależnie od rodzaju leczenie p/gruźlicze należy prowadzić. W sanatoriach zatrudniają psychologów, a jeżeli nie, to zawsze można dołączyć konsultację tego typu. Można także próbować domowej formy leczenia, ale odpada wówczas czynnik klimatyczny. Powodzenia W. Łuczkowski.