Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy muszę wprowadzić konkretną dietę?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jaki rodzaj ćwiczeń mogłabym wykonywać, aby wyrzeźbić mięśnie. Czy muszę wprowadzić konkretną dietę? Dodam, że jestem szczupłą osobą i ważę 46 kg. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
oczywiście dieta jest bardzo istotna przy budowaniu masy mięśniowej, zwłaszcza jeśli jest Pani szczupłą osobą. Podstawową zasadą w diecie, w tym konkretnym przypadku, jest nadwyżka kaloryczna, która stanowi „paliwo” dla mięśni. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu posiłków tak, aby dostarczać organizmowi białka, węglowodanów i tłuszczów dobrej jakości.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to ich rodzaj jest zależny od tego, na jakich partiach mięśni Pani zależy. Niektóre rodzaje aktywności fizycznej czy też ćwiczenia pozwalają na wzmocnienie jednej grupy mięśni, inne – nawet całego ciała.
Poniżej odsyłam do sugestii naszych ekspertów odnośnie aktywności fizycznej:
https://portal.abczdrowie.pl/szukaj?q=ćwiczenia&type=question

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam Panią,
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach fizycznych! Stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu i od Pani celu. Około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Jeżeli treningi są o późnych porach po treningu możemy zjeść już tylko twaróg z warzywami. Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie. Tak ogólnie to wygląda. Jeżeli miałaby Pani jeszcze pytania zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy