Czy na gorączkę, katar i biały nalot w gardle można zastosować Macromax?

Od wczoraj źle się czuję, mam gorączkę, katar i zauważyłam na gardle biały nalot. Wszystko wskazuje więc na to, że jest to angina. Niestety nie mam czasu, aby wybrać się do lekarza. Zauważyłam natomiast, że został mi antybiotyk po poprzedniej anginie - Macromax. Niestety zostały mi dwie tabletki z trzech. Czy mogę więc przyjąć te dwie tabletki przez dwa dni? czy nie powinnam ich w ogóle brać, skoro wskazane jest zażycie trzech tabletek? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję na własną rękę nie przyjmować leku, tym bardziej że nie można przeprowadzić pełnej kuracji.
Pozdrawiam