Czy na pewno mam nerwicę? Czy diagnoza jest prawidłowa?

Zaczęło się wszystko w pracy. Dziwny ucisk w klatce piersiowej, zrobiłem się blady, czułem się jak bym miał zemdleć, zaczęło się wszystko trząść, mrowienie w dłoniach. Powiem tyle, że miałem już robione badania TK, TSH 3, ob, morfologia, usg brzucha, usg serca - wszystko OK. Od roku mam ciągle bóle głowy, kłucia w okolicy serca, strasznie mam czerwone dłonie. Często się cały trzęsę - nie wiem już co to jest, lekarze twierdzą, że to nerwica, ale ja już w to nie wierze. Dodam jeszcze, że bylem już u psychiatry i neurologa.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pacjenci cierpiący na zaburzenia somatyzacyjne bardzo często nie dowierzają diagnozie nerwicy.
Mogą np. uważać, że jest to sposób na pozbycie się dociekliwego pacjenta. W obiegowym przekonaniu nerwica wiąże się z „nerwowością”, co nie jest zgodne z prawdą.
W razie wątpliwości co do diagnozy może Pan skorzystać z konsultacji u jeszcze jednego specjalisty psychiatry.
Polecam Panu również informacje dostępne w naszym serwisie:

http://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-zaburzenia-psychosomatyczne
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-na-nerwice-choruja-tylko-nerwowi-ludzie

Z pozdrowieniami