Czy na skórze wytworzył się ropień?

Przez długi czas na plecach męża wyciskałam pryszcza, wągra, jak to nazwać nie wiem. Nachodził ewidentnie, tworząc niewielką górkę z końcówką czarną ja na nosie wągier. To nie bolało. Od września zauważyłam, że ów wągier troszkę zrobił się twardszy i kulka była widoczna. Ale od tygodnia miejsce jest lekko bolesne, zaczerwienienione, twarde, widać na środku zmiany kropkę białą, średnica zmiany, tzn tego stwardnienia to jakieś 4cm. Nic nie wycieka. Niepokoi mnie, że takie twarde, czerwone, zaczęłam smarować antybiotykiem 3 razy dz. Czy to ropień? Czy to możliwe, że się wchłonie samo?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa.
Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań.
I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl