Czy nadal podawać Ospen rocznemu dziecku?

Witam lekarz przepisał mi penicylinę ospen 3×5 ml dla coreczki 1 rok waży 10 kg. Córeczka budzi sie w nocy z przerazajacym płaczem co 20 minut. Czy to nie za duza dawka. Lek przepisany na mogdałki, bialy nalot na migdalkach. Coreczce wczoraj wyszla wysypka po 4 dniowej goraczce. Czy to ma jskis wplyw czy nadal mam podawac Ospen? Dziekuje bardzo.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza pediatry. po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.