Czy należy zażyć tabletkę 72 po?

Witam, mam zawahania co do użycia tabletki "72 po", obawiam się skutków ubocznych. W trakcie stosunku pękła prezerwatywa, ale nie doszło do wytrysku nasienia i nie wiem czy jest możliwe, że mogę zajść w ciążę. Ale obawiam się, że mogło coś się popuścić, gdyż uprawialiśmy seks już jakąś chwilę. Czy warto udać się do ginekologa o przepisanie tabletki "72 po"? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W tej sytuacji mogło dojść do do kontaktu z preejakulatem, który może zawierać dostateczną ilość plemników, aby doszło do zapłodnienia. Zatem istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Tabletki przyjmowane po stosunku mają wiele działań niepożądanych. Musi Pani zadecydować czy w tej sytuacji warto się na nie narażać.

Pozdrawiam