Czy natamycyna może uszkodzić plemniki?

Witam, W sobote zaaplikowałam ostatnią globulke natamycyny (pimafucin 6szt.) w niedziele współżyłam z mężem, ponieważ staramy sie o dziecko a wypadały dni płodne 21 dzień cyklu (moje sa ok 50dniowe). Czy natamycyna (a w zasadzie pozostałosci po niej) mogą uszkodzić plemniki? Martiwe się, że jeżeli doszło do zapłodnienia to czy wszystko z zapłodniona komórką a później z dzieckiem bedzie ok.

Aleksander Ropielewski

Nie ma doniesień mówiących o szkodliwym wpływie natamycyny na plemniki.