Czy nerwica jest bardzo groźna?

Czy można umrzeć na nerwice, bądź na nerwice serca? Moje serce jest zdrowe ale czasem mam podwyższony puls do 90 bez powodu dla mnie to dużo bo mam zawsze 70-80 a hokterol nie wykrył żadnych nieprawidlowosci ani dodatkowych skurczy czy arytmi.. wszystkie możliwe badania sa ok, lekarze juz mnie mają dość bo co chwile chodzę do lekarza. Proszę o odpowiedź

Częstość pracy serca w wysokości 90 uderzeń na minutę w sytuacjach stresowych nie jest niebezpieczna. Z uwagi na zaburzenia na tle nerwowym sugeruję konsultację z psychiatrą lub psychologiem - specjalista pomoże Pani radzić sobie z sytuacjami zwiększonego napięcia.