Czy nerwica może spowodować zablokowanie uczuć do partnera?

Dzień dobry, mam pytanie, czy nerwica może spowodować zablokowanie uczuć do partnera? Nagle partnerka zaczyna nas wszystkim irytować, jesteśmy wyczuleni na każde jej słowo oraz na jej ciało w którym zaczynamy dostrzegać mankamenty. Zastanawiam się, czy tak jak mi podpowiadało ciało zostałem osaczony przez partnerkę, nazwijmy ją kobietą bluszcz, czy dostałem nerwicy która skupiła się właśnie na niej. Przyznam, że w związku odczuwałem często, że się duszę, ale mimo wszystko kochałem swoją była partnerką. Nagle zablokowałem się na nią, przestałem mówić, że ją kocham i miałem objawy jak wyżej. Teraz strasznie cierpię, tęsknie za nią bo nie wiem czy nie poddałem się chorobie która spowodowała rozpad mojego związku.

Witam,
zachęcam do podjęcia psychoterapii, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim. Zbyt mało danych, zaburzenia lękowe wymagają systematycznego leczenia metodą psychoterapii, wysoką skuteczność wykazuje podejście poznawczo - behawioralne.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś