Jak pozbyć się duszności w wieku 24-lat?

Dzień dobry, mam 24 lata i jestem mężczyzną. Choruję na depresję (to diagnoza lekarza), sam uważam, że jest spowodowana nerwicą. Moim problemem są duszności, dzieje się tak tylko w pomieszczeniach gdzie jest brak dostępu do "świeżego powietrza", kilka minut po otwarciu okna jest lepiej. Oddychanie wydaje mi się nieefektywne (jakby ryba próbowała oddychać na powietrzu), podobnie jak ziewam, to mam wrażenie, że się duszę. Nie mam żadnych objawów bólowych. Wspomniałem o moich problemach psychicznych, bo 1,5 roku temu miałem podobny problem i lekarz rodzinny po wywiadzie i badaniu stwierdził, że na jego oko to nerwica, ale mam za młody pesel na nerwicę, więc mnie pożegnał. Co to może być? Jak się tego pozbyć? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Witam Pana,

zachęcam rozważyć konsultację psychiatryczną, diagnostykę i ukierunkowane leczenie, zaburzenia lękowe mogą występować już u dzieci. Wskazana jest dla Pana psychoterapia poznawczo - behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś