Jak mogę się pozbyć tych lęków?

Witam. Gdy miałam 9 lat byłam na pogrzebie prababci- widziałam ją w trumnie na ostatnim pożegnaniu. Od tego czasu żyje w ciągłym lęku, tworzonym przez moją wyobraźnię- już 13 lat bonę się iść sama w nocy do łazienki, boję się patrzeć w lustra, ciemne okna, ciemne pomieszczenia. Boję się być sama i boję się ciemności. W różnych momentach zycia objawy albo nasilają się(np po śmierci kogoś) albo są trochę lżejsze (wtedy mogę sobie w miarę wytłumaczyć ze nic nie zobaczę i Np pójść do łazienki w nocy sama). Czasem budzę partnera/brata/mamę żeby ze mną poszedł/szła. Nie oglądam dosłownie żadnych horrorów, by moja wyobraźnia nie zaczęła pracować, niewyobrażalnie boję się widoku zmarłej osoby. Proszę o pomoc, bo można zwariować....

Szanowna Pani,

zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś