Napady lęku przed nocą

Mam 23 lata od pół roku jestem mężatką, mąż ma zamiar podjąć nową 3 zmianową prace, problem w tym że będzie pracował również w nocy. Niestety kiedy o tym pomyśle mam napady lęku. Mieszkam w domu męża niestety miałam już okazje spać w nim sama mimo zapalonego światła , telewizora nic nie pomagało. Mam dziwne wyobrażenia z horrorów opowiastek o duchach. Gdy coś puknie jestem przerażona jak małe dziecko. Niestety w domu niecały rok temu zmarła teściowa bardzo ją kochałam jednak lęk jest silniejszy

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy i stwierdzić, co dokładnie Pani dolega. Napisała Pani, że doświadcza napadów lęku w nocy, że obawia się Pani zasypiać sama w domu, w którym niecały rok temu zmarła Pani teściowa. Warto byłoby przyjrzeć się Pani emocjom i zastanowić, co sprawia, że boi się Pani sama spać. Kiedy pojawił się problem? Czy wówczas, gdy zaczęła Pani mieszkać w domu męża? Czy już wcześniej miała Pani lęki przed samotnym spaniem? Czy lęk przed spaniem rzeczywiście wynika ze świadomości, że w domu zmarła teściowa, do której była Pani przywiązana emocjonalnie? Jak czuje się Pani w ciemności? Czy lęk towarzyszy Pani również w dzień, kiedy przebywa Pani w domu? Czy pogodziła się Pani z utratą teściowej? Na te i jeszcze wiele innych pytań warto byłoby znaleźć odpowiedź. Myślę, że dobrze by było, gdyby skorzystała Pani ze wsparcia psychologa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam
Warto by było przepracować Pani lęki na psychoterapii, wzmocnić poczucie Pani wartości, wydobyć istniejące Pani zasoby, żeby była Pani pewniejsza siebie , bo lęki mogą mieć swoje podłoże w nieprzepracowanych z przeszłości niepokojach.
Pozdrawiam ciepło i życzę zadbania o siebie i korzystania ze wsparcia najbliższych
Anna Ręklewska psychoterapeuta