Śnią mi się koszmary o śmierci najbliższych osób - jak sobie z tym poradzić?

Witam, w ciągu kilku lat odeszło kilku moich bliskich z rodziny. Ostatni był brat, który zmarł w szpitalu i sprawa toczy się w prokuraturze, ponieważ prawdopodobnie zmarł przez uderzenie w głowę niż na to, przez co tam trafił. Często mam koszmary związane z pogrzebem. Śnią mi się osoby zmarłe, krzyże, ołtarz, kwiaty, cmentarz. Boję się spać..często nucę sobie piosenki pożegnalne lub same melodie z pogrzebu lub pieśni kościelne. Tato mój ostatnio miał jeden o zmarłych synach, którzy naprawdę odeszli i zmarłej żonie. W podobym czasie mi sny ww. Boję się, że znów coś się stanie, że znów ktoś odejdzie.. Nie mogę sobie poradzić. Ciągle o tym myślę... Wyobrażam sobie osoby z rodziny, chłopaka, jego rodzinę..i tych ktorych znam, ale którzy żyją w trumnie i ich pogrzeby. Nawet siebie w trumnie sobie wyobrażam.. Po prostu zwariuję.. Co mam robić? Czy to wszystko oznacza, że naprawdę komuś coś się stanie? :(

Szanowna Pani,

wyobrażenia senne pojawiają się pod wpływem emocji, wiele w Pani życiu się wydarzyło takich sytuacji nagłych, nieprzewidywalnych, przeplatających się - pomiędzy życiem, a śmiercią, które powodują odczuwanie określonych emocji, takich jak; smutek, strach, złość. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej - psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam serdecznie,
Bożena Waluś