Jaka jest przyczyna moich duszności w wieku 30 lat?

Witam, mam problem mianowicie od kilku miesięcy mam uczucie duszności , drżeniem rąk lekki ale jak popatrzę na swoje dłonie to drżą, ból w klatce piersiowej, uczucie jak by mi brakowało powietrza, nie sypiam dobrze, bardzo często chodzę zestresowany, obwiniam się o wiele rzeczy spraw, w obecnej chwili mam duży stres przez covid19. Kiedyś jak byłem nastolatkiem miałem problemy z nerwica natręctw i somatyczną. Ale brałem leki i wyszedłem do ludzi i przeszło ale jak covid19 uderzył do Polski to znowu u mnie pojawiły się problemy. Do tego doszedł mi IBS zespół jelita drażliwego. Nie wiem co robić codziennie się aż boje że umrę że zostawię rodzinę. Czy to znowu nerwica mogla we mnie uderzyć z podwojona siłą ? Nie wiem co robić. W nocy raz nie śpię raz śpię ale zazwyczaj wstaje zmęczony, wystarczy że mnie za kaszle albo gorzej się poczuje to zaczynam wpadać w taki dołek że może to covid19 i od razu duszność się pojawia. To już depresja czy wróciła mi nerwica somatyczna / natręctw ?. Prace mam stresująca i ogólnie życie tez. Gdzie mogę się udać z takimi dolegliwościami nie wyśmieją mnie ?

Witam Pana,

symptomy, które Pan opisuje mogą być powodowane przez zaburzenia lękowe i nastroju. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna oraz ukierunkowane leczenie, farmakoterapia i psychoterapia.

z wyrazami szacunku, Bożena Waluś