Jak leczyć te objawy depresyjne?

Witam Miałem z 10 lat temu epizod depresyjny, CHAD z elementami nerwicy. Trwało, to jakieś dwa lata. Od tamtej pory jest Ok. Jednak gdy przychodzi Wrzesień, tak jak dziś. Tak jak y ktoś przełączył włącznik. Przestaje funkcjonować. Jestem rozbity. Rozkojarzony. Momentami przestaje widzieć wyraźnie. Mógłbym tylko spać. Nie mam na nic siły. A najprostsze czynności są wyzwaniem. Organizacja leży. Muszę się mocno skupić, żeby rozumieć, co ludzie do mnie mówią. Myślami robię się niedostępny. Jakbym, był gdzieś poza miejscem, w którym aktualnie jestem. Nie chce zmarnować kolejnego jesiennego sezonu. Proszę o radę. Jeszcze raz podkreślę, że objawy te doskwierają głowie w miesiącach Wrzesień, końcówka Lutego.

Witam Pana,

możliwe, ze cierpi Pan na zaburzenia depresyjne sezonowe, wskazana diagnostyka i ukierunkowane leczenie farmakoterapia oraz psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy i metoda leczenia. Przyczyną jest zmieniająca się aura, pogoda za oknem wpływa niekorzystnie na nastrój - czujemy smutek, jesteśmy przygnębieni, rozdrażnieni oraz zniechęceni do wszelkich działań - obserwuje się brak napędu.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś