Czy nie bez znaczenia jest fakt, że przy masturbacji oglądam zazwyczaj porno z lesbijkami?

Mam 18 lat i niedawno rozpoczęłam z moim partnerem uprawianie pettingu. Mój problem jest taki: mimo kilku prób,nie mogę osiągnąć orgazmu, mimo, że przy masturbacji nie mam z tym większego problemu. Po wszystkim moje ciało jest strasznie spięte. Czy nie bez znaczenia jest fakt, że przy masturbacji oglądam zazwyczaj porno z lesbijkami? Nie chcę wiązać się z kobietą, dlatego zawsze twierdziłam, że jestem osobą hetero. Czy to normalne przy rozpoczęciu życia seksualnego?Czy problem tkwi w orientacji?

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudności. Brak orgazmu po jedynie pierwszych kilku kontaktach jest naturalny i jest możliwe i prawdopodobne, że pojawią się one - z czasem, rosnącym doświadczeniem, pozytywnym nastawieniem i zacieśnianiem się więzi z partnerem.

Fakt, że ogląda Pani pornografię homoseksualną może, ale nie musi mieć znaczenia. Może ale nie musi wiązać się z orientacją seksualną. Aby bliżej przyjrzeć się i zrozumieć ten fragment Pani życia, warto osobiście skonsultować się z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!