Czy niedobór płytek przyczynił się do braku miesiączki?

Witam mam 20 lat, Moje ostatnie wyniki krwi nie są zadowalające- mam duży niedobór płytek białych (ok.20tys). Lekarze mówią, ze taka moja uroda i żebym się tym nie przejmowała. Ostatnio jednak spóźnia mi się miesiączka ok.2tyg. Zrobiłam test wyszedł negatywny. Bardzo dużo pracuje, mało jem i krótko sypiam. Jednak chciałabym się dowiedzieć czy niedobór płytek krwi tez mógł się do tego przyczynić?

Lek. Michał Lenard

Nie ma czegoś takiego, jak białe płytki krwi. Są albo płytki krwi, albo białe krwinki. Jeżeli ma Pani ok. 20 tys. płytek krwi, to jest to sytuacja zagrożenia życia z powodu ryzyka wykrwawienia i konieczna jest wizyta w szpitalu. Jeżeli ma Pani 20 tys. białych krwinek, to nie jest to niedobór, tylko nadmiar i może świadczyć o infekcji. Wtedy trzeba będzie skierować się do lekarza w celu wykonania dodatkowych badań i ewentualnego leczenia.