Czy niewydolność jednej z nerek jest przeciwwskazaniem do chemioterapii?

Witam jestem po operacji usunięcia guza mózgu typu glejak G2 skapodrzewiak po odroscie niedawno przeszlem radioterapie chcą dać mi chemię nie wiem jaką chyba pcv zapomniałem powiedzieć lekarzowi że działa mi tylko jedna nerka czy to przeszkadza w chemioterapii?.Jaka chemię mogę dostać?

O ile wydolna jest druga nerka, to lekarz onkolog dobierający CTH musi wziąć to pod uwagę. Jest to bardzo istotna informacja proszę ją przekazać lekarzowi czym szybciej, przed wdrożeniem CTH