Czy niski puls zagraża życiu?

Witam. Biorę lek Concordia cor 1,25 mg ponieważ miałam często uczucie szybkiego bicia serca, np schodziłam ze schodów i czułam jak serce wali lub też w spoczynku. Po tymeku serce faktycznie jest wyciszone. Robiłam badania na tarczycę wszystko ok, czasami raz na tydzień skacze mi ciśnienie 140/90 ale ogólnie mam dobre. Po leku nieraz puls mi spada do 55. Czy to normalne? Czy taki niski puls nie zagraża życiu?

Lek. Michał Lenard

Puls ok. 55/min. nie stanowi zagrożenia i jest częstym skutkiem działania leku. Nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!