Czy normalne jest, jeśli obecnie na zębach widoczny jest sam metal?

Witam. Od niedawna mam założony aparat na zębach. Wybrałam system samoligatorujacy. Początkowo bez pierścienia natomiast miałam problem z ostatnim zębem Non stop problem z utrzymaniem zamka, aż wkoncu mój ortodonta zdecydował ze należy założyć pierścień . Czy normalne jest ze cement który był zakładany obecnie widoczny jest sam metal? Czy to nie popsuje zęba ? Z góry dziękuję za informację

Jeśli pierścień jest bardzo dokładnie dopasowany, cement na zewnętrznej krawędzi może nie być widoczny. Brak ruchomości pierścienia i szpary pomiędzy pierścieniem a zębem zwykle pokazują czy wszystko jest w porządku.